Сајам образовања

Датум креирања уторак, 13 мај 2014

У суботу и недељу, 26. и 27.4.2014.год. у Техничкој школи у Смедереву, одржан је Сајам образовања, на којем су своје образовне профиле, предмете и професоре представиле све смедеревске средње школе, и то Економско-трговинска школа, ТТПШ „Деспот Ђурађ“, Техничка школа и Гимназија Смедерево.

Наши ученици осмог разреда посетили су сајам у суботу. На њему су погледали презентације које су школе припремиле, добили флајере и брошуре и поразговарали са професорима. Професори Техничке школе показали су ученицима кабинете којим ова школа располаже. На штандовима школа ученици су имали прилику да се опробају у руковању апаратима и да погледају припремљене експерименте.

Према речима наших ученика, идеја за овакав сајам је одлична, и већини њих може да помогне у доношењу коначне одлуке о избору занимања. Надамо се да ће тако и бити, и да им је сада свима јасније шта поједина занимања стварно подразумевају, где ће моћи да се запосле или да наставе школовање после завршетка средње школе.