Последње објављено

Објављено понедељак, 26 новембар 2018 Аутор Драгана Нисић Јаковљевић

МОТО ПРОГРАМА: ,, МОЈЕ ЈЕ ПРАВО ДА ЖИВИМ СРЕЋНО И ЗДРАВО – ЗА

ОДРАСТАЊЕ БЕЗ НАСИЉА

1. ДАН ЗА ДЕЧЈА ПРАВА – Упознавање ученика са Конвенцијом о правима детета и дискусија на ту тему. Припремљен текст (биће распоређен у дневницима) читати на 1. часу . Након тога текст ставити на пано у учионици.

Ученици првог и другог разреда боје картице са правима детета.

Ученици трећег и четвртог разреда праве стрип поноћу којег ће представити неку насилну ситуацију из свог окружења и њено решење.

Радове ставити на пано у учионици.

2. ДАН ЗА ПОЗОРИШТЕ – У уторак 2.10. са почетком од 14 часова биће одиграна представа ,,Немушти језик” у изведби позоришта ,,Патос”, за ученике од I до IV разреда.

3. ДАН ЗА РАДИОНИЦЕ – Разредне старешине ће на разредном часу са ученицима реализовати припремљене радионице. Циљ радионица је да се ученици ближе упознају са врстама насиља, као и на који начин могу да га превазиђу. Припрема радионица биће одштампанa за сваког разредног старешину.

4. ДАН ЗА СПОРТ - ШТАФЕТНЕ ИГРЕ

5. ДАН ЗА КРЕАТИВНОСТ И ЗАБАВУ – МАСКЕНБАЛ (БАКЕ И ДЕКЕ)

Организатори :

Весна Марић